Ən çox mükafatı ABB qazandı! - BBN
Ən çox mükafatı ABB qazandı!
Azərbaycan Banklar Assosiasiyası ABB-nin ötən il həyata keçirdiyi bir sıra layihələri mükafatlandırıb. 2022-ci ilin nəticələrinə görə ABB 6 nominasiya üzrə mükafatlandırılıb: “Korporativ sosial məsuliyyət”, “Ən fəal maliyyə savadlılığı dəstəkçisi”, “Ən fəal təhsil dəstəkçisi”, “Kiçik və orta biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması ilə əlaqədar tədbirlər keçirmiş ABA üzvü”, “Nağdsız ödənişlərin təşviqi sahəsində tədbirlərlə fərqlənən ABA üzvü”, “Elektron bankçılıq üzrə layihələr”.
Qeyd edək ki, ABB ötən il sosial məsuliyyət proqramı çərçivəsində Şuşanın mərkəzindən Cıdır düzünə aparan yolun təmir-bərpasını həyata keçirib. Ağdamda Günəş panellərinin qurulmasına dəstək verib. Azərbaycan Boks Federasiyası ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində boksçularımızın yerli və beynəlxalq yarışlarda iştirakına dəstək olub. Şuşada ilk dəfə keçirilən “Shusha Chess 2022” beynəlxalq şahmat turnirinə sponsorluq köməyi göstərib. Əhalinin maliyyə savadlılığının artması məqsədilə ayrı-ayrı radiolarla birgə maarifləndirici layihələr reallaşdırıb.
ABB Tech Akademiyasında informasiya texnologiyaları sahəsində bilik və bacarıqlara yiyələnmək istəyənlər üçün təqaüdlü təhsil proqramlarını davam etdirib. Kitab nəşri, jurnalistlərin rəqəmsallaşma sahəsində fərdi inkişafı məqsədilə tədbirlər həyata keçirib.
2022-ci ildə ABB kiçik və orta biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması ilə əlaqədar tədbirləri davam etdirib. O cümlədən regionlarda iş adamları üçün “Rəqəmsal sahibkarlıq” mövzusunda təlimlər keçirib. Ötən il Bank nağdsız ödənişlərin stimullaşdırılması istiqamətində də ardıcıl addımlar atıb. Gənc müştəri seqmenti üçün TamKart Gənc məhsulunu yaradıb. Google Pay ödəniş həllini müştərilər üçün əlçatan edib. Yeni İnternet Bankçılıq xidmətini, Business mobile tətbiqini korporativ müştərilərinin istifadəsinə verib.