“2024-2026-cı illərdə maliyyə sektorunun inkişaf Strategiyası”na dair təqdimat təşkil olunub - Foto - BBN
“2024-2026-cı illərdə maliyyə sektorunun inkişaf Strategiyası”na dair təqdimat təşkil olunub – Foto
25 aprel tarixində Mərkəzi Bankda iqtisadçı ekspertlər üçün “2024-2026-cı illərdə maliyyə sektorunun inkişaf Strategiyası”na dair təqdimat təşkil olunub.
İnteraktiv formada keçirilən təqdimat zamanı ekspərtlərə sektorlar üzrə prioritetləşdirilmiş strateji məqsədlər barədə ətraflı məlumat verilib. Həmçinin ekspertlərin Strategiyaya dair sualları cavablandırılıb.
Xatırladaq ki, “2024-2026-cı illərdə maliyyə sektorunun inkişaf Strategiyası” ölkədə sığorta, kapital bazarları və ödəniş sistemlərinin inkişaf etdirilməsi, eləcə də bank sektorunun dayanıqlığının daha da gücləndirilməsi kimi prioritetləri əks etdirir. Maliyyə inklüzivliyinin genişləndirilməsi, maliyyə xidmətlərinin əhatəliliyinin artırılması və maliyyə alətlərinin şaxәlәndirilməsi, sektorda sәmәrәliliyin yüksəldilməsi, korporativ idarәetmәnin tətbiqi, habelə şәffaflıq və dayanıqlılığın gücləndirilməsi Strategiya çərçivəsində müəyyəşləşdirilmiş strateji məqsədlərdir.