Access2Success təlimlərə başladı - BBN
Access2Success təlimlərə başladı
AccessBank-ın qadın sahibkarlar üçün nəzərdə tutulmuş Access2Success layihəsi çərçivəsində təlimlərə başlanıldı. Sahibkarlığa ilk addımlarını atan qadınların inkişafına yönəlmiş layihədə iştirak üçün 250-dən çox namizəd müraciət etdi. Onlardan tələblərə cavab verən 53 nəfər təlimlərə qatılmaq hüququ əldə etdilər. Hazırda Bakı, Xırdalan və Ağdam şəhərlərini təmsil edən qadın sahibkarlar biznesin strateji inkişafı, böhran dönəmində idarəçilik, dövlət qurumlarına hesabatların verilməsi, satış, ənənəvi və rəqəmsal marketinq, elektron ticarət (e-commerce), kadrların idarə edilməsi, biznesə nəzarət və s. kimi mövzuları əhatə edən aparıcı mövzularda ekspertlərdən təlimlər alırlar. 23-47 yaş aralığında olan iştirakçı qadın sahibkarlar ekspertlərdən nəzəri biliklər əldə etməklə yanaşı, həm də praktik məşğələlərdə iştirak edirlər, öyrəndikləri yenilikləri şəxsi bizneslərinə anındaca tətbiq edirlər. Proqramın ilkin olaraq iyun ayının sonunadək davam etməsi planlaşdırılıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda mikromaliyyələşdirmə lideri olan AccessBank qadın sahibkarlar üçün rəqabətli biznes mühitinin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı təlim proqramına başlayıb. Bankın məqsədi mikro, kiçik və orta biznesləri idarə edən və onları genişləndirmək niyyətində olan xanımları dəstəkləməkdir.