Bakı Limanı ilə Mərakəş Milli Limanlar Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb - BBN
Bakı Limanı ilə Mərakəş Milli Limanlar Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Azərbaycan Respublikası və Mərakeş Krallığı höküməti arasında ikitərəfli əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın iclası keçirilib. Mərakeşin Rabat şəhərində keçirilən iclas çərçivəsində Bakı Limanı ilə Mərakəşin Milli Limanlar Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
Bakı Limanının Baş direktoru Taleh Ziyadov və Mərakəş Milli Limanlar Agentliyinin Baş meneceri Nadia Laraki tərəfindən imzalanan memorandumun əsas məqsədi iki ölkənin inkişafında limanların rolunu və strateji əhəmiyyətini nəzərə alaraq, əməkdaşlıq və tərəfdaşlığın qurulması və möhkəmlandirilməsidir.
Bu memorandum limanlar arasında əməkdaşlıq, liman əməliyyatlarının inkişafı, liman logistikası, terminalların idarə edilməsi, infrastruktur, qabaqcıl təcrübə mübadiləsi, ətraf mühitin mühafizəsi kimi bir çox sahələrdə qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişaf etdirməsinə töhfə verəcək.