KOBİA yeni bizneslərin yaradılmasına dəstəyini davam etdirir - BBN
KOBİA yeni bizneslərin yaradılmasına dəstəyini davam etdirir
Tibb xidmətlərini vahid platformada birləşdirən “Plast” MMC tərəfindən “plast.az” tibb xidmətləri portalı yaradılıb. Platformanın məqsədi onlayn şəkildə vətəndaşlara tibbi xidmətlər göstərməkdir. Bu məqsədlə özəl klinikalar tərəfindən göstərilən xidmətlər “plast.az” onlayn platformasında yerləşdiriləcək. Sayt xidmətlə yanaşı, həm də maarifləndirmə platformasıdır.
Portalın yaradılmasına dövlət dəstəyi Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən təmin edilib. Belə ki, KOBİA tərəfindən “Plast” MMC-yə “Startap” şəhadətnaməsi verilib, onlayn platformanın yaradılmasına məsləhət, peşəkar kadr potensialının formalaşdırılması, marketinq, Sumqayıt şəhərində fəaliyyət göstərən özəl klinikalar ilə əlaqələndirmə, Agentliyin Sumqayıt KOB İnkişaf Mərkəzi tərəfindən isə təlim və s. dəstək və xidmətlər göstərilib.
Sumqayıt şəhərində fəaliyyət göstərən özəl klinikaların iştirakı ilə “Plast” layihəsinin təqdimatı keçirilib. Tədbirdə tibb xidmətlərinin onlayn platforma üzərindən təqdim olunması və bunun üstünlükləri barədə məlumat verilib, sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.