Netflix-in III rüb üzrə bütün maliyyə göstəriciləri müsbət olub
Netflix bu ilin üçüncü rübü üçün balans hesabatını açıqlayıb. Buna görə ilin üçüncü rübündə şirkətin gəliri keçən ilin eyni dövrünə görə 7,8% artaraq 8,54 milyard dollara çatıb. Şirkətin gəliri ötən ilin eyni dövründə 7,9 milyard dollar olaraq qeyd edilib.
BBN.az xəbər verir ki, şirkətin xalis mənfəəti üçüncü rübdə keçən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 20% artaraq 1,68 milyard dollara çatıb. Keçən ilin üçüncü rübündə Netflix-in xalis mənfəəti 1,4 milyard dollar olub.
Şirkətin bir səhm üzrə mənfəəti həmin dövrdə 3,10 dollardan 3,73 dollara yüksəlib. Netflix-in abunəçi sayı ilin üçüncü rübündə 8,8 milyon artıb. Şirkətin dünya üzrə abunəçilərinin sayı illik 10,8% artaraq 247,2 milyon nəfərə çatıb. Digər tərəfdən, Netflix tərəfindən edilən açıqlamada ABŞ, İngiltərə və Fransada bəzi üzvlük ödənişlərinin artdığı bildirilib.
Müvafiq olaraq, ABŞ-da əsas üzvlük haqqının qiyməti 9,99 dollardan 11,99 dollara, premium üzvlük haqqının qiyməti isə 19,99 dollardan 22,99 dollara qaldırılıb.