Latviya Məşğulluq Agentliyinin nümayəndələri ölkəmizdə səfərdə olub - BBN
Latviya Məşğulluq Agentliyinin nümayəndələri ölkəmizdə səfərdə olub
Latviya Respublikasının Rifah Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Agentliyinin nümayəndələri ölkəmizdə rəsmi səfərdə olub.
Nümayəndə heyətinin səfəri Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi ilə imzalanan “Fəaliyyət Planı” çərçivəsində baş tutub.
Səfər çərçivəsində qonaqlar Dövlət Məşğulluq Agentliyində olub və onlara Agentliyin iş prinsipi, fəaliyyət istiqamətləri haqqında məlumat verilib.
Nümayəndə heyəti də öz növbəsində qurumun iş prinsipi, fəaliyyət istiqamətləri və prioritet sahələri barədə təqdimat ediblər.
Daha sonra görüşdə qurumlar arasında məşğulluq sahəsində görülmüş işlər ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib. Görüşün əsas müzakirə mövzusu əmək bazarı tədbirləri üzrə qabaqcıl təcrübələr, əmək bazarının analitik məlumatları, fəaliyyət göstəricilərindən istifadə istiqamətləri olub.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Bakı Regional Məşğulluq filialının iş prinsipi ilə də tanış olub.