Home » ABA-nın Ekspert Qrupunun rəhbəri Tamerlan Rüstəmov “Naxçıvan” Universitetində rəqəmsal ödənişlərə həsr olunan tədbirdə məruzəçi qismində çıxış etmişdir
ABA-nın Ekspert Qrupunun rəhbəri Tamerlan Rüstəmov “Naxçıvan” Universitetində rəqəmsal ödənişlərə həsr olunan tədbirdə məruzəçi qismində çıxış etmişdir
“2019-2022-ci illərdə Naxçıvan Muxtar Respublikasında rəqəmsal ödəniş xidmətlərinin tətbiqinin və nağdsız hesablaşmaların genişləndirilməsi üzrə Proqram”a, həmçinin Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının “2021-2023-cü illər üçün Rəqəmsal Ödəniş Strategiyası”na uyğun olaraq Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının Naxçıvan Muxtar Respublikası İdarəsinin təşkilatçılığı ilə 27 may tarixində “Naxçıvan” Universitetinin müəllim və tələbə kollektivi üçün maarifləndirici tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycan Banklar Assosasiyasının ödəniş sistemləri və rəqəmsal bankçılıq üzrə ekspert qrupunun rəhbəri, “Bank of Baku” ASC-nin ödəniş sistemləri departamentinin direktor müavini Tamerlan Rüstəmov “Ödəniş kartları və onlarla əməliyyatlar” mövzularında məruzə ilə çıxış etmişdir.