Home » Azərbaycan Mərkəzi Bankı ikitərəfli əməkdaşlıq çərçivəsində Qazaxıstan Milli Bankının (Қазақстан Ұлттық Банкі Национальный Банк Казахстана) nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Mərkəzi Bankı ikitərəfli əməkdaşlıq çərçivəsində Qazaxıstan Milli Bankının (Қазақстан Ұлттық Банкі Национальный Банк Казахстана) nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Mərkəzi Bankı ikitərəfli əməkdaşlıq çərçivəsində Qazaxıstan Milli Bankının (Қазақстан Ұлттық Банкі Национальный Банк Казахстана) nümayəndə heyətini qəbul edib.
Mərkəzi Bankda keçirilən interaktiv görüşlərdə əsas diqqət maliyyə sektorunda və xüsusilə mərkəzi (milli) banklarda müasir təcrübələrin, o cümlədən tənzimləyici yeniliklərin mübadiləsinə yönəldilib.
Görüşlərdə konsolidasiya olunan maliyyə hesabatlığı üçün hazırkı avtomatlaşdırılmış bank informasiya sistemlərinin imkanları və inkişafı, Maliyyə Hesabatlarının Beynəlxalq Standartlarının tələblərinə əsasən maliyyə alətlərinin, digər aktiv və öhdəliklərin tanınması və qiymətləndirilməsi, eləcə də yeni maliyyə hesabatlığı standartlarının tətbiqi prosesləri müzakirə olunub.
Tərəflər həmçinin maliyyə hesabatlılığında şəffaflığın artırılması üzrə mühüm mövzular və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıb.